Komunikácia s klientom

10 dôvodov prečo možno strácate klientov - Marketing pre salóny

10 dôvodov, prečo možno strácate klientov

Pripravte sa, lebo nasledujúca veta sa vám možno bude zdať šokujúca. Strata klientov môže byť vlastne dobrá vec.
Ak sa váš klient od vás rozhodne odísť a dá vám aj vysvetlenie, prečo tak spravil, je to pre vás užitočná spätná väzba, ktorú môžete využiť na vylepšenie vášho salónu a marketingového plánu.
 • Možno sa vaši klienti cítia neocenení – čas na zlepšenie skúsenosti vášho klienta.
 • Možno si vaši klienti želajú, aby ste boli viac v súlade s aktuálnymi trendmi – čas na prieskum alebo absolvovanie školení.

 

Čo by ste mali robiť, keď stratíte klientov a nepoznáte dôvod?

Ak chcete, aby klienti zostali, musíte prísť na to, prečo sú niektorí z nich nešťastní a čo môžete urobiť, aby ste to vyriešili.

Tu je 10 najčastejších dôvodov, prečo možno strácate klientov.

 

Klienti sa rozhodli pre iný salón

 

1. Rozhodli sa pre iný salón

Niekedy klienti odchádzajú pričom aspoň naznačia, že potrebujú niečo iné, prípadne hľadajú procedúru, ktorú vy nemáte v ponuke. Je to v poriadku – v tejto situácii ste neurobili nič zlé. Ak však zistíte, že váš klient od vás odišiel a neupozornil vás na to, je to veľký signál, že so zákazníkmi nekomunikujete správne.

 

Klienti si vás nemôžu dovoliť

 

2.  Nemôžu si vás dovoliť

V živote to tak chodí. Niektorí klienti potrebujú znížiť svoje výdavky a možno si vás už nebudú môcť dovoliť. Ani toto nie je vaša chyba. Pamätajte, že podnikáte. Je v poriadku občas ponúknuť klientom zľavy, ale inak sa treba držať svojich cien. Prečítajte si niekoľko tipov na riešenie problémov s klientmi, ktorí hovoria, že si účtujete príliš veľa.

 

Klienti sa vo vašom salóne necítia výnimoční

 

3.  Necítia sa výnimoční

V tomto prípade už ide o chybu z vašej strany. Ak sa u vás klienti nebudú cítiť dôležití, nájdu si iný salón. 

 • Ponúkate vernostný program?
 • Informujete o špeciálnych ponukách?
 • Rozdávate vzorky produktov?
PRO TIP: Je potrebné, aby ste dali klientom pocítiť, ako keby boli vaši VIP. Vytvoriť môžete napríklad zoznam svojich verných VIP členov. Na zoznam si dajte max. 20 klientov, ktorých informujte o tom, že takéto členstvo u vás získali. Tejto skupine sa individuálne venujte. Keď máte niečo nové v salóne, o čom by mali vedieť – informujte ich. Na návšteve u vás im ponúknite vzorky, prípadne im vytvorte kartičku návštev (niečo ako permanentku), kde získajú zľavu. Napríklad pri šiestej návšteve dostanú zľavu 20€.
Váš salón krásy možno nie je čistý

4.  Váš salón nie je čistý

Je veľmi nepríjemné, keď klient vidí, že nemáte v salóne poriadok. Skúste sa pozrieť okolo seba očami vášho klienta. 

 • Sú vaše nástroje pravidelne čistené?
 • Je podlaha umytá?
 • Máte čisté WC?

Hygiena a čistota je pre klientov dôležitá. Ak si všimnú, že je váš salón špinavý, tak na tieto nedostatky upozornia aj druhých. A to nechcete.

Zaostávate za beauty trendmi

5.  Zaostávate za trendmi

Ste informovaná o novinkách a aktuálnych trendoch vo svojom fachu? Ak klient požaduje novú techniku ​​alebo štýl, ste pripravená mu to ponúknuť? Je dôležité, aby ste zostali in. Ak má klient pocit, že nedokážete udržať krok s trendmi, môže od vás odísť.

 

Klienti sa u vás necítia príjemne

 

6. Necítia sa u vás príjemne

Klienti idú na kozmetiku, aby sa cítili uvoľnene a osviežujúco. Ak je váš salón chaotický alebo stresujúci, môže to byť dôvod, prečo strácate klientov. Ak ste počas dňa zle naladená, prípadne nemáte chuť sa rozprávať, môže to pôsobiť, že ste unavená alebo nemáte záujem o klienta. Púšťajte tlmenú hudbu, ponúkajte nápoje a bezplatnú Wi-Fi. Postarajte sa o to, aby mal každý klient úžasný zážitok.

Prečítajte si tiež Tipy ako zapôsobiť na klientov rečou tela.

 

Nepočúvate svojich klientov

 

7.  Nepočúvate ich

Vaši klienti chcú byť rešpektovaní, vypočutí a chcú, aby ste s nimi zaobchádzali ako s významnou osobnosťou.

 • Viete kedy majú narodeniny?
 • Viete na akú tému ste sa bavili naposledy?
 • Poznáte ich obľúbené produkty alebo ich alergické reakcie na nejaké produkty?

PROTIP: Spomenutím informácie z vašej predchádzajúcej konverzácie môžete urobiť na vášho klienta dobrý dojem. Keď váš klient odchádza, spravte si do diára 1-2 poznámky. Napríklad, ak klientka spomínala, že sa ide vydávať, nabudúce sa jej opýtajte, aká bola svadba a pod.

 

Prečo strácate klientov? Nekomunikujete s nimi.

 

8. Nekomunikujete s nimi

Komunikácia s klientmi je kľúčová. Ak klient odišiel a vy ste sa neinformovali prečo sa u vás už neukázal, v podstate hovoríte: „Je mi jedno, či sa niekedy vrátite.“

Zdvihnite telefón a opýtajte sa ho na dôvody. Ak mu vysvetlíte, že je to pre vás cenná spätná väzba ako sa zlepšovať, určite to nebude vnímať ako otravný telefonát. A vy zistíte, prečo strácate klientov.

 

Prečo strácate klientov? Klienti sa k vám nemôžu objednať online

 

9. Klienti sa k vám nemôžu objednať online

Časy sa menia. Klienti očakávajú, že v dnešnej dobe budú robiť takmer všetko online. Nakupujú online, rezerváciu lístkov do kina robia online, dokonca aj taxík si objednávajú online. Prečo by práve vám mali stále telefonovať? Messenger a Instagram by mal byť jeden z vašich hlavných nástrojov na online termíny. Môžete taktiež využiť služby webov ako Bookio či Visblee.

 

Prečo strácate klientov? Neinšpirujete svojich klientov.

 

10. Neinšpirujete ich

Ste pripravená na jeden z hlavných dôvodov, prečo od vás klienti odchádzajú? Necítia sa inšpirovaní.

Ste odborníčka a preto ich informujte, čo im budete robiť, aby sa cítili skvelo a rovnako dobre aj vyzerali. Môžete im navrhnúť nejaké kvalitné produkty, inovatívne postupy, prípadne im dať odporučenie o starostlivosť.

Na túto tému si môžete prečítať ďalší užitočný článok, kde sa dozviete viac o komunikácii – Komunikačné tipy pre lepšie výsledky.

marketingovy-kurz-salón

Zaujímajú vás tipy ako využiť marketing, aby ste získali viac klientov a predbehli konkurenciu? Vytvorila som online marketingový kurz ako šitý pre vás! Je v ňom obsiahnuté všetko, čo potrebujete vedieť o marketingu. Rozdelila som ho do 3 modulov:

Ak vás zaujali všetky 3 moduly, potom určite hoďte očkom po kompletnom balíčku všetkých spomínaných lekcií.

Žiaden komentár. Buďte prvý kto ho pridá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cart
 • No products in the cart.