Marketing

Titulná fotka článku: 5 jedinečných dizajnov pre váš salón

5 jedinečných dizajnov pre váš salón

Ak sa pýtate, aký má interiérový dizajn súvis s marketingom, tak vám môžem rovno povedať, že obrovský! Existuje celá oblasť marketingu, ktorá sa sústreďuje na dizajn a rozmiestnenie predajného miesta.

V tomto článku si dáme z neho menšiu ochutnávku a ukážeme si 5 jedinečných dizajnov, ktorými môžete svoj salón vyšperkovať.

Dizajn, ktorý korešponduje s vašou značkou

Prv než načrieme do trendov v oblasti dekorácií a dizajnu, musím vám pripomenúť jednu dôležitú vec. Miesto, kde prevádzkujete svoje služby by malo dizajnovo korešpondovať s vašou značkou.

Vo viacerých článkoch som vám prízvukovala, že by ste mali svojmu salónu vytvoriť osobnosť. Je to miesto pokoja a harmónie? Pravdepodobne aranžujete svoje fotky do zemitých odtieňov a snažíte sa, aby z nich vyžaroval relax. Rovnaký prístup by ste mali uplatniť aj pri dizajnovaní salónu. V tomto prípade teda zvoliť zemité farby stien, nábytku či jemné dekorácie z prírodných materiálov.

Alebo sa venujete extravagantným nechtovým dizajnom a nebojíte sa pritvrdiť? Možno bude pre vás kombinácie čiernej a vybranej neónovej farby tou správnou cestou. Vaše štúdio by však taktiež malo obsahovať tieto prvky.

Psst, o psychológii farieb sa viac dočítate v tomto článku.

Dizajn salónu

Osobnosť vášho salónu

Avšak, nie je to len o farbách. Predstavte si svojho ideálneho zákazníka – čo sa mu páči, ako sa správa, čo má rád?

Potom sa snažte zamyslieť nad svojím salónom – ako by vyzeral keby bol človek? Nemám na mysli vzhľad, ale jeho osobnosť.

Bol by hlučný, veselý a plný entuziazmu? Alebo naopak mierny, tichý a túžiaci po súkromí? Snažte sa tieto aspekty pretaviť do komunikácie vášho salónu v celej svojej šírke, t.z. na sociálnych sieťach, pri osobnej komunikácii aj pri jeho dizajne.

Tak, základ by sme mali za sebou. Teraz sa môžeme vrhrnúť na konkrétne dizajny!

5 jedinečných dizajnov pre váš salón

Geometria

Ako to bude vyzerať?

Geometrické tvary a obzvlášť oblúky sú nadčasové a trendy zároveň. Môžete ich využiť na stenách, dekoráciách či samotnom nábytku. Pôsobia jemne a vedia vytvoriť prostredie, ktoré nielenže vyzerá skvelo, ale i premyslene.

Prechody medzi miestnosťami, zaoblené stoličky, pulty, stoly či ďalšie doplnky – oblúky sa dajú do dizajnu salónu poľahky zakomponovať.

Aký pocit môžete navodiť?

Uvoľnený, inšpiratívny a oddychový – vaši klienti hneď pocítia, že sa nachádzajú v profesionálnom a modernom salóne.

Čistota a jednoduchosť

Ako to bude vyzerať?

Minimalistický, nekomplikovaný a uhladený štýl. V priestore by mala prevládať najmä biela a strieborná farba, čisté a ostré, no decentné línie.

Pri dekoráciách siahnuť napríklad po dreve, minime rastlín a jednoduchých dizajnových detailoch. Samozrejme, ak chcete, môžete vzhľad doplniť o inú, trochu výraznejšiu farbu, ktorá vďaka minimalistickým detailom skutočne vynikne.

Aký pocit môžete navodiť?

Luxus

Ako to bude vyzerať?

Ako popoludňajší čaj s kráľovnou alebo známou celebritou. Pre tento štýl sú typické ružové a lososové farby, výrazné lustre a plyšové sedenie. Skrátka namaľujte si svoje sny na steny a potom ich vyleštite perlami a mramorovými umývadlami.

Aký pocit môžete navodiť?

Netradičný luxusný chaos. Nehanebne prehnaný a úplne božský dizajn, ktorý určite získa mnoho označení na Instagrame.

Dievčenská, ružová a koketná

Ako to bude vyzerať?

Ako vysnívaná výzdoba spálne z detstva, avšak v dospelej verzii. Všetko nadýchané, jemné, zasnené, ružové. Trblietavé dekorácie a dlhé koketné závesy sú toho súčasťou, rovnako ako veľa jasných svetiel a rozkošné ružové umenie. Pri materiáloch stavte na zamat a plyšový satén.

Aký pocit môžete navodiť?

Vaši klienti budú milovať, ako sa vďaka tomuto miestu budú cítiť – akoby jednorožci boli skutoční, ružová bola menovaná najlepšou farbou na svete a sny sa stali skutočnosťou.

Svieža a zelená

Ako to bude vyzerať?

Všetko exotické a svieže. Čo sa týka farieb, voľte čiernu, striebornú, bronzovú + zlatú a každý odtieň zelenej, ktorý človek pozná. Nezabúdajte na rastliny, stoličky nech sú ideláne kožené a farba stien rozhodne nie neutrálna. Skrátka tvrdé drevo, umenie divokej prírody a plno rastlín.

Aký pocit môžete navodiť?

Je toto dažďový prales alebo váš obľúbený salón?! Temné a tajomné, no plné života. Zaliaty exotickým magnetizmom. Vaši klienti budú mať pocit, že sú na safari alebo na tropickej pláži po búrlivej noci.

Zhrnutie

Dúfam, že ste si dnes so mnou užili snívanie o neuveriteľných dizajnových možnostiach! Bez ohľadu na to, ako vyzerá váš vysnívaný salón, buďte si istí, že existujú dostupné spôsoby, ako si svoj sen splniť. Snívajte a tvorte.

Žiaden komentár. Buďte prvý kto ho pridá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cart
  • No products in the cart.